Celaskon | Celaskon

Vitamín C pri nachladnutí

Nachladnutie je najčastejšie infekčné ochorenie a každého dospelého človeka postihne dvakrát až štyrikrát do roka.

 

S nachladnutím a jeho symptómami sa už stretol každý z nás: únava, bolesť hlavy, nádcha, kašeľ, bolesť hrdla. Niet divu, že to všetci poznáme. Ide totiž o najčastejšie infekčné ochorenie a každého dospelého človeka postihne dvakrát až štyrikrát do roka. Deti môže potrápiť dokonca až dvanásťkrát ročne. Najviac nás nachladnutie trápi predovšetkým na jeseň a v zime, trvá od 4 dní až po 3 týždne. Viete vôbec, ako nachladnutie vzniká a ako sa mu dá predchádzať?

Nachladnutie súvisí s naším imunitným systémom a s tým, ako sa dokážeme brániť vírusom, ktoré nás napádajú. Týchto vírusov existuje veľké množstvo. Nakazíme sa jednoducho ich vdýchnutím alebo prenosom rukami do nášho tela. Vírusy sa vyslovene „najradšej“ vyskytujú napríklad v školách, kde deti sedia blízko seba a často si zabúdajú počas prestávok umývať ruky. Vírusy sa potom ľahko prenášajú a deti ich nosia aj domov, kde potom „odpadne“ celá rodina. Prvým krokom, ako sa nachladnutiu vyhnúť, je teda dostatočná hygiena – umývanie rúk. Antibakteriálne mydlá proti vírusom samy osebe neúčinkujú. Vírusy si nimi z rúk odstránime počas umývania mechanicky.

Ideálne by tiež bolo vyhýbať sa prostrediu, v ktorom sa zdržiavajú chorí ľudia. To ale bohužiaľ nie je vždy možné. Preto by sme mali myslieť na to, že sa nemáme špinavými rukami dotýkať tváre a už vôbec nie nimi jesť. Aj napriek tomu sa takýmto situáciám nedá vždy vyhnúť. Účinným prostriedkom v období zvýšeného rizika nachladnutia je pravidelné dopĺňanie vitamínu C, ktorý podporuje imunitu. Vitamín C dokáže zmierniť príznaky a dĺžku nachladnutia, ak je jeho denný príjem aspoň 200 mg. Na dostatočný príjem vitamínu C by sme mali brať zreteľ predovšetkým na jeseň a v zime, kedy môžeme ľahko nachladnúť. Nezabúdajme ale na podporu našej imunity pravidelným užívaním vitamínu C po celý rok. Ak chceme našu imunitu podporiť ešte viac, mali by sme do svojho režimu zaradiť aj pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, dostatok spánku a zdravú stravu.

Prečo potrebujeme vitamín C

Ochraňuje bunky pred oxidačným stresom
Je dôležitý pre tvorbu energie
Zvýšená potreba u fajčiarov
Zvyšuje vstrebávanie železa
Pomáha znížiť vyčerpanie a únavu
Je dôležitý pre imunitu

Najvhodnejší Celaskon® je:

Celaskon_Long_Effect_30cps_trans left 934762

CELASKON®
long effect

Celaskon_500mg_üervenž_pomaranü_left trans

CELASKON®
500 mg červený pomaranč