Fajčiari

Ako už je všeobecne známe, fajčenie ohrozuje naše cievy a spôsobuje závažné ochorenia, ako sú srdcové choroby, cievna mozgová príhoda alebo rakovina.

Denná potreba vitamínu C u fajčiarov stúpa o 60 až 100 %! Vitamín C sa totiž v tele fajčiara "spáli" rýchlejšie ako v tele nefajčiara a jeho nedostatok môže spôsobiť nespočetné množstvo zdravotných ťažkostí.

Ako už je všeobecne známe, fajčenie ohrozuje naše cievy a spôsobuje závažné ochorenia, ako sú srdcové choroby, cievna mozgová príhoda alebo rakovina. Vitamín C sám osebe žiadny z týchto procesov nezvráti. Je ale dôležitý pre správnu funkciu vitamínu E, ktorý je spolu s vitamínom C jedným z hlavných antioxidantov. Tieto chránia bunky v našom tele pred škodlivými voľnými radikálmi, ktoré môžu bunky poškodzovať a viesť k starnutiu a množstvu závažných chorôb.

Pravidelné užívanie vitamínu C pomáha celkovo podporovať náš imunitný systém, čo sa preukázalo predovšetkým u starších osôb. Je dôležité povedať, že aj človek, ktorý je vystavený pasívnemu fajčeniu (pohybuje sa v zafajčených priestoroch), má zvýšenú potrebu vitamínu C a mal by preto dbať na jeho dostatočný príjem.

Prečo potrebujeme vitamín C

Ochraňuje bunky pred oxidačným stresom
Je dôležitý pre tvorbu energie
Zvýšená potreba u fajčiarov
Zvyšuje vstrebávanie železa
Pomáha znížiť vyčerpanie a únavu
Je dôležitý pre imunitu

Najvhodnejší Celaskon® je:

CELASKON® long effect 60×500 mg


V 33 e-shopoch za cenu od 6.1 €